Broadview Heights Scoreboard

Broadview Heights Softball
 
 
broadview heights youth basketball
broadview heights youth soccer
broadview heights youth soccer
broadview heights youth baseball
broadview heights yoth softball
broadview heights tee ball
  
 
 
 
 
 

Welcome to the 2021 Broadview Heights Softball Scoreboard

game
no.
date time location league Home
no.
Home
color
Home
coach
vs Away
no.
Away
color
Away
coach/team
status
 1  129  Thu, Jul 16th  6:00 PM  D2  boys 9-10  4  Gold  Brian Hatherill  vs.  2  Grey   Kelly Rezny  cancelled
 2  23  Wed, Apr 14th  6:00 PM  D1  boys 11U travel  3  Boys 11U Travel  Franko / Palange  vs.       Scrimmage  complete
 3  1000  Sat, Apr 17th  11:00 AM  D1  U11 travel  3  Boys 11U Travel  Franko / Palange  vs.       Twinsburg scrimmage  complete
 4  1  Fri, Apr 23rd  6:00 PM  D3  boys 8U travel  1  Boys 8U Travel  Dan Hogle  vs.       Brecksville  complete
 5  45  Sat, Apr 24th  4:00 PM  D5  boys U13 travel  5  Boys 13U Travel  Shawn Duval  vs.       Medina GOLD  complete
 6  44  Mon, Apr 26th  6:00 PM  D5  boys U13 travel  5  Boys 13U Travel  Shawn Duval  vs.       Olmsted Falls  complete
 7  24  Tue, Apr 27th  6:00 PM  D1  boys 11U travel  3  Boys 11U Travel  Franko / Palange  vs.       Diamond Boys  complete
 8  33  Tue, Apr 27th  6:00 PM  D2  boys 11U travel  2  Boys 11U Travel  Roger Gongos  vs.       HIGHLAND (7 PM, if possi  complete
 9  2  Tue, Apr 27th  6:00 PM  D3  boys 8U travel  1  Boys 8U Travel  Dan Hogle  vs.       Nordonia  complete
 10  13  Tue, Apr 27th  8:00 PM  D1  boys 12U travel  4  Boys 12U Travel  Dave Gajeski  vs.       North Royalton  complete
 11  25  Sat, May 1st  4:00 PM  D1  boys 11U travel  3  Boys 11U Travel  Franko / Palange  vs.       Diamond Hit Club  complete
 12  46  Sat, May 1st  4:00 PM  D5  boys U13 travel  5  Boys 13U Travel  Shawn Duval  vs.       Medina STING  complete
 13  26  Tue, May 4th  6:00 PM  D1  boys 11U travel  3  Boys 11U Travel  Franko / Palange  vs.       Stow  complete
 14  3  Tue, May 4th  6:00 PM  D3  boys 8U travel  1  Boys 8U Travel  Dan Hogle  vs.       Bay Village  complete
 15  15  Sat, May 8th  6:00 PM  D1  boys 12U travel  4  Boys 12U Travel  Dave Gajeski  vs.       Indepedence  complete
 16  35  Sat, May 8th  8:00 PM  D1  boys 11U travel  2  Boys 11U Travel  Roger Gongos  vs.       AMHERST  complete
 17  36  Tue, May 11th  6:00 PM  D1  boys 11U travel  2  Boys 11U Travel  Roger Gongos  vs.       BRUNSWICK - SOEDER  complete
 18  4  Tue, May 11th  6:00 PM  D3  boys 8U travel  1  Boys 8U Travel  Dan Hogle  vs.       North Royalton  complete
 19  49  Tue, May 11th  6:00 PM  D5  boys U13 travel  5  Boys 13U Travel  Shawn Duval  vs.       Brecksville  complete
 20  16  Tue, May 11th  8:00 PM  D1  boys 12U travel  4  Boys 12U Travel  Dave Gajeski  vs.       Highland Select  complete
 21  37  Sat, May 15th  4:00 PM  D1  boys 11U travel  2  Boys 11U Travel  Roger Gongos  vs.       PANTHERS  complete
 22  5  Sat, May 15th  4:00 PM  D3  boys 8U travel  1  Boys 8U Travel  Dan Hogle  vs.       Westlake  complete
 23  27  Sat, May 15th  6:00 PM  D1  boys 11U travel  3  Boys 11U Travel  Franko / Palange  vs.       Nordonia  complete
 24  48  Sat, May 15th  6:00 PM  D5  boys U13 travel  5  Boys 13U Travel  Shawn Duval  vs.       Avon  complete
 25  17  Tue, May 18th  6:00 PM  D1  boys 12U travel  4  Boys 12U Travel  Dave Gajeski  vs.       Medina  complete
 26  54  Tue, May 18th  6:00 PM  D5  boys U13 travel  5  Boys 13U Travel  Shawn Duval  vs.       Bay Village  complete
 27  34  Tue, May 18th  8:00 PM  D2  boys 11U travel  2  Boys 11U Travel  Roger Gongos  vs.       LAKEWOOD - PURPLE  complete
 28  14  Fri, May 21st  6:00 PM  D1  boys 12U travel  4  Boys 12U Travel  Dave Gajeski  vs.       Medina Sting  complete
 29  50  Sat, May 22nd  8:00 PM  D5  boys U13 travel  5  Boys 13U Travel  Shawn Duval  vs.       Revere  complete
 30  724  Mon, May 24th  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  1  Red  John Cesa  vs.       Valley View  complete
 31  18  Tue, May 25th  6:00 PM  D1  boys 12U travel  4  Boys 12U Travel  Dave Gajeski  vs.       Hudson  complete
 32  28  Tue, May 25th  6:00 PM  D2  boys 11U travel  3  Boys 11U Travel  Franko / Palange  vs.       Ohio Elite  complete
 33  6  Tue, May 25th  6:00 PM  D3  boys 8U travel  1  Boys 8U Travel  Dan Hogle  vs.       Buckeye  complete
 34  51  Tue, May 25th  6:00 PM  D5  boys U13 travel  5  Boys 13U Travel  Shawn Duval  vs.       Stow  complete
 35  65  Tue, May 25th  6:00 PM  D7  girls 10U travel  6  Girls 10U Travel  Justin Longa  vs.       Columbia Station  complete
 36  38  Tue, May 25th  8:00 PM  D2  boys 11U travel  2  Boys 11U Travel  Roger Gongos  vs.       BRECKSVILLE  complete
 37  725  Wed, May 26th  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  2  Purple  Alisha Weber  vs.       Nordonia 9  complete
 38  29  Tue, Jun 1st  6:00 PM  D1  boys 11U travel  3  Boys 11U Travel  Franko / Palange  vs.       BHM Buckeyes  complete
 39  39  Tue, Jun 1st  6:00 PM  D2  boys 11U travel  2  Boys 11U Travel  Roger Gongos  vs.       MEDINA - BLACK  complete
 40  7  Tue, Jun 1st  6:00 PM  D3  boys 8U travel  1  Boys 8U Travel  Dan Hogle  vs.       North Ridgeville  complete
 41  727  Tue, Jun 1st  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  1  Red  John Cesa  vs.       Nordonia 8  complete
 42    Tue, Jun 1st  6:00 PM  D5  boys 13-15  3  Navy  Tony Battaglia  vs.  1  Red   Steve Brown  complete
 43  1  Tue, Jun 1st  6:00 PM  D6  boys 8  1  Red  Frank Mastroianni  vs.  2  Gold   Tim Davian  complete
 44  2  Tue, Jun 1st  6:00 PM  D8  girls 7-8  1  Orange  Nick Gingo  vs.  2  Green   Aaron Cyncynatus  complete
 45  3  Tue, Jun 1st  7:20 PM  D6  boys 8  3  Royal  Scott Becka  vs.  4  Safety Green   Jennifer Stone  _
 46  4  Tue, Jun 1st  7:20 PM  D8  girls 7-8  3  Grey  Brandie Demario  vs.  4  Red   Zavarella/Phillips  complete
 47  19  Tue, Jun 1st  8:00 PM  D1  boys 12U travel  4  Boys 12U Travel  Dave Gajeski  vs.       Revere  complete
 48  66  Tue, Jun 1st  8:00 PM  D2  girls 12U travel  7  Girls 12U Travel  Ryan Ezzie  vs.       Solon  complete
 49  75  Wed, Jun 2nd  no game  bye  boys 9-10  6  bye  bye week  vs.  3  Red   Brent Green  final
 50  5  Wed, Jun 2nd  no game  bye week  boys 7  6  bye  bye week  vs.  3  Royal   Drew Glasser  final
 51  77  Wed, Jun 2nd  6:00 PM  D1  boys 11-12  1  Royal  John Roberts  vs.  2  Orange   Dave Gosiewski  complete
 52  712  Wed, Jun 2nd  6:00 PM  D2  Girls HS  3  Yellow  John Reagan  vs.       Parma Heights Crushers  complete
 53  76  Wed, Jun 2nd  6:00 PM  D3  boys 9-10  1  Orange  Aaron Archacki  vs.  2  Grey   Kelly Rezny  complete
 54  728  Wed, Jun 2nd  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  3  Yellow  Cindy Fisher  vs.       Valley View  complete
 55  700  Wed, Jun 2nd  6:00 PM  D5  Boys HS  1  Royal  Kristin Parino  vs.       SV Buffalo Wild Wings  complete
 56  6  Wed, Jun 2nd  6:00 PM  D6  boys 7  1  Green  John Krivonak  vs.  2  Gold   Joe Panza  complete
 57  125  Wed, Jun 2nd  6:00 PM  D7  girls 9-11  1  Purple  Jeff Grabowski  vs.  2  Navy   Guy Sindelar  complete
 58  29  Wed, Jun 2nd  7:20 PM  D6  boys 7  2  Gold  Joe Panza  vs.  4  Red   Leah Lupica  complete
 59  126  Wed, Jun 2nd  7:20 PM  D7  girls 9-11  3  Red  John Geffert  vs.  4  Safety Green   Adam Jutte  complete
 60  701  Wed, Jun 2nd  8:00 PM  D5  Boys HS  2  Red  Tony Battaglia  vs.       SV Trepke Vision  complete
 61  80  Fri, Jun 4th  no game  bye  boys 9-10  1  Orange  Aaron Archacki  vs.  6  bye   bye week  final
 62  12  Fri, Jun 4th  no game  bye week  boys 7  1  Green  John Krivonak  vs.  6  bye   bye week  complete
 63  82  Fri, Jun 4th  6:00 PM  D1  boys 11-12  4  Navy  Mark Olecki  vs.  2  Orange   Dave Gosiewski  complete
 64  81  Fri, Jun 4th  6:00 PM  D2  boys 9-10  5  Navy  Scott Bayless  vs.  2  Grey   Kelly Rezny  complete
 65  729  Fri, Jun 4th  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  2  Purple  Alisha Weber  vs.       Seven Hills  complete
 66  13  Fri, Jun 4th  6:00 PM  D6  boys 7  5  Navy  Justin Reinard  vs.  2  Gold   Joe Panza  complete
 67  127  Fri, Jun 4th  6:00 PM  D7  girls 9-11  4  Safety Green  Adam Jutte  vs.  1  Purple   Jeff Grabowski  complete
 68  14  Fri, Jun 4th  7:20 PM  D6  boys 7  3  Royal  Drew Glasser  vs.  4  Red   Leah Lupica  complete
 69  128  Fri, Jun 4th  7:20 PM  D7  girls 9-11  2  Navy  Guy Sindelar  vs.  3  Red   John Geffert  complete
 70  84  Fri, Jun 4th  8:00 PM  D1  boys 11-12  3  Green  E.C. Pelaia  vs.  1  Royal   John Roberts  complete
 71  83  Fri, Jun 4th  8:00 PM  D2  boys 9-10  3  Red  Brent Green  vs.  4  Gold   Brian Hatherill  complete
 72  61  Sat, Jun 5th  4:00 PM  D7  girls 10U travel  6  Girls 10U Travel  Justin Longa  vs.       Rocky River  complete
 73  85  Mon, Jun 7th  no game  bye  boys 9-10  4  Gold  Brian Hatherill  vs.  6  bye   bye week  final
 74  15  Mon, Jun 7th  no game  bye week  boys 7  4  Red  Leah Lupica  vs.  6  bye   bye week  final
 75  20  Tue, Jun 8th  6:00 PM  D1  boys 12U travel  4  Boys 12U Travel  Dave Gajeski  vs.       Parma  complete
 76  66  Tue, Jun 8th  6:00 PM  D2  girls 12U travel  7  Girls 12U Travel  Ryan Ezzie  vs.       Revere  complete
 77  8  Tue, Jun 8th  6:00 PM  D3  boys 8U travel  1  Boys 8U Travel  Dan Hogle  vs.       Premier  complete
 78    Tue, Jun 8th  6:00 PM  D4  boys 13-15  5  Green  Don Albainy  vs.  2  Gold   Ian Hargreaves  complete
 79  47  Tue, Jun 8th  6:00 PM  D5  boys U13 travel  5  Boys 13U Travel  Shawn Duval  vs.       Berea TITANS  final
 80  20  Tue, Jun 8th  6:00 PM  D6  boys 8  1  Red  Frank Mastroianni  vs.  3  Royal   Scott Becka  complete
 81  59  Tue, Jun 8th  6:00 PM  D7  girls 10U travel  6  Girls 10U Travel  Justin Longa  vs.       Avon  complete
 82  18  Tue, Jun 8th  6:00 PM  D8  girls 7-8  3  Grey  Brandie Demario  vs.  1  Orange   Nick Gingo  complete
 83  19  Tue, Jun 8th  7:20 PM  D6  boys 8  4  Safety Green  Jennifer Stone  vs.  2  Gold   Tim Davian  complete
 84  21  Tue, Jun 8th  7:20 PM  D8  girls 7-8  4  Red  Zavarella/Phillips  vs.  2  Green   Aaron Cyncynatus  complete
 85  30  Tue, Jun 8th  8:00 PM  D1  boys 11U travel  3  Boys 11U Travel  Franko / Palange  vs.       Wadsworth  complete
 86  40  Tue, Jun 8th  8:00 PM  D2  boys 11U travel  2  Boys 11U Travel  Roger Gongos  vs.       REVERE  complete
 87  22  Wed, Jun 9th  no game  bye week  boys 7  2  Gold  Joe Panza  vs.  6  bye   bye week  final
 88  41  Wed, Jun 9th  6:00 PM  D6  boys 8  2  Gold  Tim Davian  vs.  4  Safety Green   Jennifer Stone  complete
 89  43  Wed, Jun 9th  7:20 PM  D6  boys 8  3  Royal  Scott Becka  vs.  1  Red   Frank Mastroianni  complete
 90  92  Fri, Jun 11th  no game  bye  boys 9-10  2  Grey  Kelly Rezny  vs.  6  bye   bye week  final
 91  94  Fri, Jun 11th  6:00 PM  D2  boys 9-10  3  Red  Brent Green  vs.  5  Navy   Scott Bayless  complete
 92  732  Fri, Jun 11th  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  3  Yellow  Cindy Fisher  vs.  2  Purple   Alisha Weber  complete
 93    Fri, Jun 11th  6:00 PM  D5  boys 13-15  4  nge  Eric Malek  vs.  2  Gold   Ian Hargreaves  complete
 94  23  Fri, Jun 11th  7:20 PM  D6  boys 7  4  Red  Leah Lupica  vs.  1  Green   John Krivonak  complete
 95  30  Fri, Jun 11th  7:20 PM  D6  boys 7  3  Royal  Drew Glasser  vs.  1  Green   John Krivonak  complete
 96  93  Fri, Jun 11th  8:00 PM  D2  boys 9-10  4  Gold  Brian Hatherill  vs.  1  Orange   Aaron Archacki  complete
 97  708  Fri, Jun 11th  8:00 PM  D5  Boys HS  3  Navy  Michael Chinn  vs.  2  Red   Tony Battaglia  complete
 98  31  Sat, Jun 12th  4:00 PM  D1  boys 11U travel  3  Boys 11U Travel  Franko / Palange  vs.       T3 Rays  complete
 99  57  Sat, Jun 12th  8:00 PM  D2  girls 10U travel  6  Girls 10U Travel  Justin Longa  vs.       Lakewood  complete
 100  31  Mon, Jun 14th  no game  bye week  boys 7  6  bye  bye week  vs.  5  Navy   Justin Reinard  final
 101  97  Mon, Jun 14th  6:00 PM  D1  boys 11-12  2  Orange  Dave Gosiewski  vs.  4  Navy   Mark Olecki  complete
 102  96  Mon, Jun 14th  6:00 PM  D3  boys 9-10  2  Grey  Kelly Rezny  vs.  4  Gold   Brian Hatherill  complete
 103  733  Mon, Jun 14th  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  2  Purple  Alisha Weber  vs.       Nordonia 11  complete
 104  704  Mon, Jun 14th  6:00 PM  D5  Boys HS  1  Royal  Kristin Parino  vs.       NO Moe's Grill  complete
 105  32  Mon, Jun 14th  6:00 PM  D6  boys 7  2  Gold  Joe Panza  vs.  4  Red   Leah Lupica  complete
 106  718  Mon, Jun 14th  7:15 PM  D2  Girls HS  2  Purple  Dan Caputo  vs.       OF Bulldogs  complete
 107  33  Mon, Jun 14th  7:20 PM  D6  boys 7  1  Green  John Krivonak  vs.  3  Royal   Drew Glasser  complete
 108  134  Mon, Jun 14th  7:20 PM  D7  girls 9-11  3  Red  John Geffert  vs.  2  Navy   Guy Sindelar  complete
 109  98  Mon, Jun 14th  8:00 PM  D1  boys 11-12  1  Royal  John Roberts  vs.  3  Green   E.C. Pelaia  complete
 110  705  Mon, Jun 14th  8:00 PM  D5  Boys HS  2  Red  Tony Battaglia  vs.       NO Minute Man Press  complete
 111  41  Tue, Jun 15th  6:00 PM  D1  boys 11U travel  2  Boys 11U Travel  Roger Gongos  vs.       HUDSON - WHITE  complete
 112  66  Tue, Jun 15th  6:00 PM  D2  girls 12U travel  7  Girls 12U Travel  Ryan Ezzie  vs.       Highland  complete
 113  9  Tue, Jun 15th  6:00 PM  D3  boys 8U travel  1  Boys 8U Travel  Dan Hogle  vs.       Hudson  complete
 114  4010  Tue, Jun 15th  6:00 PM  D5  Boys 13U Travel  5  Boys 13U Travel  Shawn Duval  vs.       Hudson  complete
 115    Tue, Jun 15th  6:00 PM  D5  boys 13-15  4  nge  Eric Malek  vs.  1  Red   Steve Brown  complete
 116  34  Tue, Jun 15th  6:00 PM  D6  boys 8  2  Gold  Tim Davian  vs.  3  Royal   Scott Becka  complete
 117  63  Tue, Jun 15th  6:00 PM  D7  girls 10U travel  6  Girls 10U Travel  Justin Longa  vs.       OF/NO Captains  complete
 118  35  Tue, Jun 15th  6:00 PM  D8  girls 7-8  3  Grey  Brandie Demario  vs.  2  Green   Aaron Cyncynatus  complete
 119  36  Tue, Jun 15th  7:20 PM  D6  boys 8  4  Safety Green  Jennifer Stone  vs.  1  Red   Frank Mastroianni  complete
 120  37  Tue, Jun 15th  7:20 PM  D8  girls 7-8  4  Red  Zavarella/Phillips  vs.  1  Orange   Nick Gingo  complete
 121    Tue, Jun 15th  8:00 PM  D5  boys 13-15  3  Navy  Tony Battaglia  vs.  5  Green   Don Albainy  complete
 122  99  Wed, Jun 16th  no game  bye  boys 9-10  3  Red  Brent Green  vs.  6  bye   bye week  final
 123  38  Wed, Jun 16th  no game  bye week  boys 7  3  Royal  Drew Glasser  vs.  6  bye   bye week  complete
 124  101  Wed, Jun 16th  6:00 PM  D1  boys 11-12  4  Navy  Mark Olecki  vs.  1  Royal   John Roberts  complete
 125  719  Wed, Jun 16th  6:00 PM  D2  Girls HS  1  Red  Marty Zelinsky  vs.       Parma Heights Crushers  complete
 126  100  Wed, Jun 16th  6:00 PM  D3  boys 9-10  1  Orange  Aaron Archacki  vs.  3  Red   Brent Green  complete
 127  734  Wed, Jun 16th  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  3  Yellow  Cindy Fisher  vs.       Nordonia 9  complete
 128  706  Wed, Jun 16th  6:00 PM  D5  Boys HS  3  Navy  Michael Chinn  vs.       SV Buffalo Wild Wings  complete
 129  39  Wed, Jun 16th  6:00 PM  D6  boys 7  4  Red  Leah Lupica  vs.  5  Navy   Justin Reinard  complete
 130  135  Wed, Jun 16th  6:00 PM  D7  girls 9-11  2  Navy  Guy Sindelar  vs.  4  Safety Green   Adam Jutte  complete
 131  720  Wed, Jun 16th  7:15 PM  D2  Girls HS  3  Yellow  John Reagan  vs.       MH Funky Indians  complete
 132  40  Wed, Jun 16th  7:20 PM  D6  boys 7  2  Gold  Joe Panza  vs.  1  Green   John Krivonak  complete
 133  136  Wed, Jun 16th  7:20 PM  D7  girls 9-11  1  Purple  Jeff Grabowski  vs.  3  Red   John Geffert  complete
 134  102  Wed, Jun 16th  8:00 PM  D1  boys 11-12  3  Green  E.C. Pelaia  vs.  2  Orange   Dave Gosiewski  complete
 135  707  Wed, Jun 16th  8:00 PM  D5  Boys HS  1  Royal  Kristin Parino  vs.       Seven Hills Indians  complete
 136    Thu, Jun 17th  6:00 PM  D5  boys 13-15  2  Gold  Ian Hargreaves  vs.  4  nge   Eric Malek  complete
 137  42  Thu, Jun 17th  6:00 PM  D7  girls 7-8  1  Orange  Nick Gingo  vs.  3  Grey   Brandie Demario  complete
 138  44  Thu, Jun 17th  7:20 PM  D7  girls 7-8  2  Green  Aaron Cyncynatus  vs.  4  Red   Zavarella/Phillips  complete
 139    Thu, Jun 17th  8:00 PM  D5  boys 13-15  1  Red  Steve Brown  vs.  3  Navy   Tony Battaglia  complete
 140  78  Fri, Jun 18th  6:00 PM  D1  boys 11-12  3  Green  E.C. Pelaia  vs.  4  Navy   Mark Olecki  complete
 141  103  Fri, Jun 18th  6:00 PM  D2  boys 9-10  4  Gold  Brian Hatherill  vs.  5  Navy   Scott Bayless  complete
 142  735  Fri, Jun 18th  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  1  Red  John Cesa  vs.       Brooklyn Heights  complete
 143    Fri, Jun 18th  6:00 PM  D5  boys 13-15  5  Green  Don Albainy  vs.  3  Navy   Tony Battaglia  complete
 144  104  Fri, Jun 18th  8:00 PM  D2  boys 9-10  2  Grey  Kelly Rezny  vs.  1  Orange   Aaron Archacki  complete
 145  703  Fri, Jun 18th  8:00 PM  D5  Boys HS  2  Red  Tony Battaglia  vs.  1  Royal   Kristin Parino  complete
 146  52  Sat, Jun 19th  4:00 PM  D5  boys U13 travel  5  Boys 13U Travel  Shawn Duval  vs.       Highland  complete
 147  62  Sat, Jun 19th  4:00 PM  D7  girls 10U travel  6  Girls 10U Travel  Justin Longa  vs.       Rocky River  complete
 148  53  Sat, Jun 19th  6:00 PM  D5  boys U13 travel  5  Boys 13U Travel  Shawn Duval  vs.       Highland  complete
 149  108  Mon, Jun 21st  no game  bye  boys 9-10  1  Orange  Aaron Archacki  vs.  6  bye   bye week  final
 150  46  Mon, Jun 21st  no game  bye week  boys 7  1  Green  John Krivonak  vs.  6  bye   bye week  complete
 151  106  Mon, Jun 21st  6:00 PM  D1  boys 11-12  1  Royal  John Roberts  vs.  2  Orange   Dave Gosiewski  complete
 152  721  Mon, Jun 21st  6:00 PM  D2  Girls HS  3  Yellow  John Reagan  vs.       OF Bulldogs  complete
 153  105  Mon, Jun 21st  6:00 PM  D3  boys 9-10  5  Navy  Scott Bayless  vs.  2  Grey   Kelly Rezny  complete
 154  736  Mon, Jun 21st  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  3  Yellow  Cindy Fisher  vs.       Brecksville  complete
 155  000  Mon, Jun 21st  6:00 PM  D5  boys HS  1  Royal  Kristin Parino  vs.       North Royalton 1  complete
 156  47  Mon, Jun 21st  6:00 PM  D6  boys 7  5  Navy  Justin Reinard  vs.  2  Gold   Joe Panza  complete
 157  137  Mon, Jun 21st  6:00 PM  D7  girls 9-11  2  Navy  Guy Sindelar  vs.  1  Purple   Jeff Grabowski  complete
 158  714  Mon, Jun 21st  7:15 PM  D2  Girls HS  1  Red  Marty Zelinsky  vs.       MH Bombers  complete
 159  48  Mon, Jun 21st  7:20 PM  D6  boys 7  4  Red  Leah Lupica  vs.  3  Royal   Drew Glasser  complete
 160  138  Mon, Jun 21st  7:20 PM  D7  girls 9-11  4  Safety Green  Adam Jutte  vs.  3  Red   John Geffert  complete
 161  107  Mon, Jun 21st  8:00 PM  D1  boys 11-12  3  Green  E.C. Pelaia  vs.  4  Navy   Mark Olecki  complete
 162  21  Tue, Jun 22nd  6:00 PM  D1  boys 12U travel  4  Boys 12U Travel  Dave Gajeski  vs.       Brecksville  complete
 163  66  Tue, Jun 22nd  6:00 PM  D2  girls 12U travel  7  Girls 12U Travel  Ryan Ezzie  vs.       Wadsworth  complete
 164  10  Tue, Jun 22nd  6:00 PM  D3  boys 8U travel  1  Boys 8U Travel  Dan Hogle  vs.       Longhorns  complete
 165    Tue, Jun 22nd  6:00 PM  D5  boys 13-15  4  nge  Eric Malek  vs.  5  Green   Don Albainy  complete
 166  51  Tue, Jun 22nd  6:00 PM  D6  boys 8  3  Royal  Scott Becka  vs.  4  Safety Green   Jennifer Stone  complete
 167  60  Tue, Jun 22nd  6:00 PM  D7  girls 10U travel  6  Girls 10U Travel  Justin Longa  vs.       Fairview Park  complete
 168  49  Tue, Jun 22nd  6:00 PM  D8  girls 7-8  1  Orange  Nick Gingo  vs.  2  Green   Aaron Cyncynatus  complete
 169  50  Tue, Jun 22nd  7:20 PM  D6  boys 8  1  Red  Frank Mastroianni  vs.  2  Gold   Tim Davian  complete
 170  52  Tue, Jun 22nd  7:20 PM  D8  girls 7-8  3  Grey  Brandie Demario  vs.  4  Red   Zavarella/Phillips  complete
 171    Tue, Jun 22nd  8:00 PM  D5  boys 13-15  2  Gold  Ian Hargreaves  vs.  1  Red   Steve Brown  complete
 172  109  Wed, Jun 23rd  no game  bye  boys 9-10  4  Gold  Brian Hatherill  vs.  6  bye   bye week  final
 173  53  Wed, Jun 23rd  no game  bye week  boys 7  4  Red  Leah Lupica  vs.  6  bye   bye week  final
 174  111  Wed, Jun 23rd  6:00 PM  D1  boys 11-12  4  Navy  Mark Olecki  vs.  2  Orange   Dave Gosiewski  complete
 175  110  Wed, Jun 23rd  6:00 PM  D2  boys 9-10  4  Gold  Brian Hatherill  vs.  3  Red   Brent Green  complete
 176  715  Wed, Jun 23rd  6:00 PM  D2  Girls HS  2  Purple  Dan Caputo  vs.       Parma Heights Crushers  final
 177  737  Wed, Jun 23rd  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  1  Red  John Cesa  vs.       Independence 6  complete
 178  54  Wed, Jun 23rd  6:00 PM  D6  boys 7  1  Green  John Krivonak  vs.  5  Navy   Justin Reinard  complete
 179  139  Wed, Jun 23rd  6:00 PM  D7  girls 9-11  3  Red  John Geffert  vs.  2  Navy   Guy Sindelar  complete
 180  55  Wed, Jun 23rd  7:20 PM  D6  boys 7  3  Royal  Drew Glasser  vs.  2  Gold   Joe Panza  complete
 181  140  Wed, Jun 23rd  7:20 PM  D7  girls 9-11  1  Purple  Jeff Grabowski  vs.  4  Safety Green   Adam Jutte  complete
 182  112  Wed, Jun 23rd  8:00 PM  D1  boys 11-12  3  Green  E.C. Pelaia  vs.  1  Royal   John Roberts  complete
 183  86  Wed, Jun 23rd  8:00 PM  D2  boys 9-10  5  Navy  Scott Bayless  vs.  1  Orange   Aaron Archacki  complete
 184  716  Thu, Jun 24th  6:00 PM  D2  Girls HS  1  Red  Marty Zelinsky  vs.  3  Yellow   John Reagan  complete
 185  731  Thu, Jun 24th  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  1  Red  John Cesa  vs.       Seven Hills  complete
 186    Thu, Jun 24th  6:00 PM  D5  boys 13-15  5  Green  Don Albainy  vs.  2  Gold   Ian Hargreaves  complete
 187  56  Thu, Jun 24th  6:00 PM  D6  boys 8  3  Royal  Scott Becka  vs.  2  Gold   Tim Davian  complete
 188  57  Thu, Jun 24th  6:00 PM  D7  girls 7-8  2  Green  Aaron Cyncynatus  vs.  3  Grey   Brandie Demario  complete
 189  58  Thu, Jun 24th  7:20 PM  D6  boys 8  1  Red  Frank Mastroianni  vs.  4  Safety Green   Jennifer Stone  complete
 190  59  Thu, Jun 24th  7:20 PM  D7  girls 7-8  1  Orange  Nick Gingo  vs.  4  Red   Zavarella/Phillips  complete
 191    Thu, Jun 24th  8:00 PM  D5  boys 13-15  4  nge  Eric Malek  vs.  3  Navy   Tony Battaglia  complete
 192    Sat, Jun 26th  9:00 AM  D5  boys 13-15  5  Green  Don Albainy  vs.  4  nge   Eric Malek  complete
 193  702  Sat, Jun 26th  11:00 AM  D5  Boys HS  3  Navy  Michael Chinn  vs.       SV Trepke Vision  complete
 194  43  Sat, Jun 26th  4:00 PM  D1  boys 11U travel  2  Boys 11U Travel  Roger Gongos  vs.       WARRIORS NATION - BLACK  complete
 195  115  Mon, Jun 28th  no game  bye  boys 9-10  6  bye  bye week  vs.  2  Grey   Kelly Rezny  complete
 196  117  Mon, Jun 28th  6:00 PM  D1  boys 11-12  1  Royal  John Roberts  vs.  4  Navy   Mark Olecki  complete
 197  722  Mon, Jun 28th  6:00 PM  D2  Girls HS  1  Red  Marty Zelinsky  vs.       OF Bulldogs  complete
 198  116  Mon, Jun 28th  6:00 PM  D3  boys 9-10  5  Navy  Scott Bayless  vs.  3  Red   Brent Green  complete
 199  730  Mon, Jun 28th  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  2  Purple  Alisha Weber  vs.       Brecksville  complete
 200  739  Mon, Jun 28th  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  3  Yellow  Cindy Fisher  vs.       Nordonia 8  complete
 201  709  Mon, Jun 28th  6:00 PM  D5  Boys HS  2  Red  Tony Battaglia  vs.       OF Deck King  complete
 202  62  Mon, Jun 28th  6:00 PM  D6  boys 7  5  Navy  Justin Reinard  vs.  3  Royal   Drew Glasser  complete
 203  141  Mon, Jun 28th  6:00 PM  D7  girls 9-11  1  Purple  Jeff Grabowski  vs.  3  Red   John Geffert  complete
 204  723  Mon, Jun 28th  7:15 PM  D2  Girls HS  2  Purple  Dan Caputo  vs.  3  Yellow   John Reagan  complete
 205  63  Mon, Jun 28th  7:20 PM  D6  boys 7  1  Green  John Krivonak  vs.  4  Red   Leah Lupica  complete
 206  142  Mon, Jun 28th  7:20 PM  D7  girls 9-11  2  Navy  Guy Sindelar  vs.  4  Safety Green   Adam Jutte  complete
 207  118  Mon, Jun 28th  8:00 PM  D1  boys 11-12  2  Orange  Dave Gosiewski  vs.  3  Green   E.C. Pelaia  complete
 208  710  Mon, Jun 28th  8:00 PM  D5  Boys HS  3  Navy  Michael Chinn  vs.       NO Moe's Grill  complete
 209  66  Tue, Jun 29th  6:00 PM  D2  girls 12U travel  7  Girls 12U Travel  Ryan Ezzie  vs.       Nordonia  final
 210  11  Tue, Jun 29th  6:00 PM  D3  boys 8U travel  1  Boys 8U Travel  Dan Hogle  vs.       Manta  complete
 211  61  Tue, Jun 29th  6:00 PM  D6  boys 7  6  bye  bye week  vs.  2  Gold   Joe Panza  complete
 212  000  Tue, Jun 29th  8:00 PM  D2  girls 12U travel  7  Girls 12U Travel  Ryan Ezzie  vs.       Nordonia  final
 213  0001  Tue, Jun 29th  8:00 PM  D2  Girls 12U Travel  7  Girls 12U Travel  Ryan Ezzie  vs.       Nordonia  
 214  55  Tue, Jun 29th  8:00 PM  D5  boys U13 travel  5  Boys 13U Travel  Shawn Duval  vs.       Amherst  complete
 215  119  Wed, Jun 30th  no game  bye  boys 9-10  5  Navy  Scott Bayless  vs.  6  bye   bye week  final
 216  68  Wed, Jun 30th  no game  bye week  boys 7  5  Navy  Justin Reinard  vs.  6  bye   bye week  final
 217  713  Wed, Jun 30th  6:00 PM  D2  Girls HS  2  Purple  Dan Caputo  vs.  1  Red   Marty Zelinsky  complete
 218  740  Wed, Jun 30th  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  1  Red  John Cesa  vs.       Nordonia 10  complete
 219  9992  Wed, Jun 30th  6:00 PM  D5  Boys HS  2  Red  Tony Battaglia  vs.       NR Fozio  complete
 220  711  Wed, Jun 30th  6:00 PM  D5  Boys HS  1  Royal  Kristin Parino  vs.  3  Navy   Michael Chinn  complete
 221    Thu, Jul 1st  6:00 PM  D5  boys 13-15  5  Green  Don Albainy  vs.  3  Navy   Tony Battaglia  complete
 222  71  Thu, Jul 1st  6:00 PM  D6  boys 8  2  Gold  Tim Davian  vs.  1  Red   Frank Mastroianni  complete
 223  72  Thu, Jul 1st  6:00 PM  D7  girls 7-8  1  Orange  Nick Gingo  vs.  2  Green   Aaron Cyncynatus  complete
 224  73  Thu, Jul 1st  7:20 PM  D6  boys 8  4  Safety Green  Jennifer Stone  vs.  3  Royal   Scott Becka  complete
 225  74  Thu, Jul 1st  7:20 PM  D7  girls 7-8  3  Grey  Brandie Demario  vs.  4  Red   Zavarella/Phillips  complete
 226    Thu, Jul 1st  8:00 PM  D5  boys 13-15  1  Red  Steve Brown  vs.  4  nge   Eric Malek  complete
 227  90  Fri, Jul 2nd  6:00 PM  D1  boys 11-12  2  Orange  Dave Gosiewski  vs.  1  Royal   John Roberts  complete
 228  123  Fri, Jul 2nd  6:00 PM  D2  boys 9-10  3  Red  Brent Green  vs.  1  Orange   Aaron Archacki  complete
 229  741  Fri, Jul 2nd  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  2  Purple  Alisha Weber  vs.       Independence 6  complete
 230  75  Fri, Jul 2nd  6:00 PM  D6  boys 7  2  Gold  Joe Panza  vs.  5  Navy   Justin Reinard  complete
 231  60  Fri, Jul 2nd  7:20 PM  D6  boys 7  1  Green  John Krivonak  vs.  4  Red   Leah Lupica  complete
 232  91  Fri, Jul 2nd  8:00 PM  D1  boys 11-12  4  Navy  Mark Olecki  vs.  3  Green   E.C. Pelaia  complete
 233  124  Fri, Jul 2nd  8:00 PM  D2  boys 9-10  4  Gold  Brian Hatherill  vs.  2  Grey   Kelly Rezny  complete
 234  12  Sat, Jul 3rd  11:00 AM  D3  boys 8U travel  1  Boys 8U Travel  Dan Hogle  vs.       Premier  complete
 235  88  Tue, Jul 6th  6:00 PM  D1  boys 11-12  2  Orange  Dave Gosiewski  vs.  3  Green   E.C. Pelaia  complete
 236  66  Tue, Jul 6th  6:00 PM  D2  girls 12U travel  7  Girls 12U Travel  Ryan Ezzie  vs.       Twinsburg  complete
 237  726  Tue, Jul 6th  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  3  Yellow  Cindy Fisher  vs.  1  Red   John Cesa  complete
 238  56  Tue, Jul 6th  6:00 PM  D5  boys U13 travel  5  Boys 13U Travel  Shawn Duval  vs.       Westlake  complete
 239  8  Tue, Jul 6th  6:00 PM  D6  boys 8  3  Royal  Scott Becka  vs.  2  Gold   Tim Davian  complete
 240  64  Tue, Jul 6th  6:00 PM  D7  girls 10U travel  6  Girls 10U Travel  Justin Longa  vs.       OF/NO Captains  complete
 241  9  Tue, Jul 6th  6:00 PM  D8  girls 7-8  2  Green  Aaron Cyncynatus  vs.  3  Grey   Brandie Demario  complete
 242  10  Tue, Jul 6th  7:20 PM  D6  boys 8  1  Red  Frank Mastroianni  vs.  4  Safety Green   Jennifer Stone  complete
 243  11  Tue, Jul 6th  7:20 PM  D8  girls 7-8  1  Orange  Nick Gingo  vs.  4  Red   Zavarella/Phillips  complete
 244  87  Tue, Jul 6th  8:00 PM  D1  boys 11-12  1  Royal  John Roberts  vs.  4  Navy   Mark Olecki  complete
 245  32  Tue, Jul 6th  8:00 PM  D2  boys 11U travel  3  Boys 11U Travel  Franko / Palange  vs.       Twinsburg  complete
 246  000  Tue, Jul 6th  8:00 PM  D5  Boys HS  1  Royal  Kristin Parino  vs.       NR Moran  complete
 247  42  Wed, Jul 7th  6:00 PM  D1  boys 11U travel  2  Boys 11U Travel  Roger Gongos  vs.       THREE OUTS - PURPLE  complete
 248    Wed, Jul 7th  6:00 PM  D4  boys 13-15  3  Navy  Tony Battaglia  vs.  2  Gold   Ian Hargreaves  to be rescheduled
 249  000  Wed, Jul 7th  8:00 PM  D5  Boys HS  2  Red  Tony Battaglia  vs.       NR. Moran  complete
 250  738  Thu, Jul 8th  6:00 PM  D4  Girls Pigtail 12-14  3  Yellow  Cindy Fisher  vs.  1  Red   John Cesa  rescheduled
 251  000  Thu, Jul 8th  6:00 PM  D5  Boys HS  2  Red  Tony Battaglia  vs.       NR. Osowski  _
 252  26  Thu, Jul 8th  6:00 PM  D7  girls 7-8  2  Green  Aaron Cyncynatus  vs.  1  Orange   Nick Gingo  complete
 253  27  Thu, Jul 8th  7:20 PM  D6  boys 8  4  Safety Green  Jennifer Stone  vs.  3  Royal   Scott Becka  complete
 254  28  Thu, Jul 8th  7:20 PM  D7  girls 7-8  4  Red  Zavarella/Phillips  vs.  3  Grey   Brandie Demario  complete
 255  22  Thu, Jul 8th  8:00 PM  D1  boys 12U travel  4  Boys 12U Travel  Dave Gajeski  vs.       NC Red Devils  rescheduled
 256  000  Thu, Jul 8th  8:00 PM  D5  Boys HS  1  Royal  Kristin Parino  vs.       NR Fozio  _
 257    Fri, Jul 9th  6:00 PM  D4  boys 13-15  5  Green  Don Albainy  vs.  1  Red   Steve Brown  complete
 258  000  Fri, Jul 9th  6:00 PM  D5  Boys HS  1  Royal  Kristin Parino  vs.       NR Colobiachi  complete
 259  25  Fri, Jul 9th  6:00 PM  D6  boys 8  2  Gold  Tim Davian  vs.  1  Red   Frank Mastroianni  complete
 260  130  Fri, Jul 9th  6:00 PM  D7  girls 9-11  3  Red  John Geffert  vs.  1  Purple   Jeff Grabowski  complete
 261  17  Fri, Jul 9th  7:20 PM  D6  boys 7  3  Royal  Drew Glasser  vs.  2  Gold   Joe Panza  complete
 262  1000  Fri, Jul 9th  8:00 PM  D5  U13 Travel  5  Boys 13U Travel  Shawn Duval  vs.       Avon  complete
 263  114  Sat, Jul 10th  9:00 AM  D2  boys 9-10  1  Orange  Aaron Archacki  vs.  5  Navy   Scott Bayless  complete
 264  113  Sat, Jul 10th  11:00 AM  D2  boys 9-10  3  Red  Brent Green  vs.  4  Gold   Brian Hatherill  complete
 265  121  Mon, Jul 12th  6:00 PM  D1  boys 11-12  2  Orange  Dave Gosiewski  vs.  1  Royal   John Roberts  rescheduled
 266  79  Mon, Jul 12th  6:00 PM  D2  boys 9-10  5  Navy  Scott Bayless  vs.  4  Gold   Brian Hatherill  _
 267  45  Mon, Jul 12th  6:00 PM  D6  boys 7  5  Navy  Justin Reinard  vs.  3  Royal   Drew Glasser  rescheduled
 268  7  Mon, Jul 12th  7:20 PM  D6  boys 7  5  Navy  Justin Reinard  vs.  4  Red   Leah Lupica  rescheduled
 269  122  Mon, Jul 12th  8:00 PM  D1  boys 11-12  4  Navy  Mark Olecki  vs.  3  Green   E.C. Pelaia  rescheduled
 270  89  Mon, Jul 12th  8:00 PM  D2  boys 9-10  3  Red  Brent Green  vs.  2  Grey   Kelly Rezny  _
 271  64  Tue, Jul 13th  6:00 PM  D6  boys 8  4  Safety Green  Jennifer Stone  vs.  2  Gold   Tim Davian  complete
 272  66  Tue, Jul 13th  7:20 PM  D6  boys 8  1  Red  Frank Mastroianni  vs.  3  Royal   Scott Becka  complete
 273  95  Wed, Jul 14th  6:00 PM  D2  boys 9-10  3  Red  Brent Green  vs.  5  Navy   Scott Bayless  _
 274  000  Wed, Jul 14th  6:00 PM  D4  pigtail  2  Purple  Alisha Weber  vs.       Independence  rescheduled
 275  1000  Wed, Jul 14th  6:00 PM  D5  Boys HS  3  Navy  Michael Chinn  vs.       NO Moes Grill  rescheduled
 276  69  Wed, Jul 14th  6:00 PM  D6  boys 7  3  Royal  Drew Glasser  vs.  1  Green   John Krivonak  complete
 277  143  Wed, Jul 14th  6:00 PM  D7  girls 9-11  1  Purple  Jeff Grabowski  vs.  2  Navy   Guy Sindelar  rescheduled
 278  70  Wed, Jul 14th  7:20 PM  D6  boys 7  4  Red  Leah Lupica  vs.  2  Gold   Joe Panza  complete
 279  144  Wed, Jul 14th  7:20 PM  D7  girls 9-11  3  Red  John Geffert  vs.  4  Safety Green   Adam Jutte  rescheduled
 280  120  Wed, Jul 14th  8:00 PM  D2  boys 9-10  1  Orange  Aaron Archacki  vs.  4  Gold   Brian Hatherill  _
 281    Wed, Jul 14th  8:00 PM  D5  boys 13-15  1  Red  Steve Brown  vs.  2  Gold   Ian Hargreaves  rescheduled
 282  2000  Thu, Jul 15th  6:00 PM  D2  boys 9-10  1  Orange  Aaron Archacki  vs.  2  Grey   Kelly Rezny  new
 283    Thu, Jul 15th  6:00 PM  D4  boys 13-15  1  Red  Steve Brown  vs.  4  nge   Eric Malek  final
 284  0  Thu, Jul 15th  6:00 PM  D4  14U travel tryouts  5  Boys 13U Travel  Shawn Duval  vs.        _
 285  24  Thu, Jul 15th  6:00 PM  D6  boys 7  3  Royal  Drew Glasser  vs.  5  Navy   Justin Reinard  complete
 286  65  Thu, Jul 15th  6:00 PM  D7  girls 7-8  3  Grey  Brandie Demario  vs.  1  Orange   Nick Gingo  complete
 287  16  Thu, Jul 15th  7:20 PM  D6  boys 7  5  Navy  Justin Reinard  vs.  1  Green   John Krivonak  complete
 288  67  Thu, Jul 15th  7:20 PM  D7  girls 7-8  4  Red  Zavarella/Phillips  vs.  2  Green   Aaron Cyncynatus  complete
 289  1000  Thu, Jul 15th  8:00 PM  D5  Boys HS  2  Red  Tony Battaglia  vs.       Strongsville  _
 290  2001  Fri, Jul 16th  6:00 PM  D2  boys 9-10  2  Grey  Kelly Rezny  vs.  4  Gold   Brian Hatherill  _
 291    Fri, Jul 16th  6:00 PM  D5  boys 13-15  1  Red  Steve Brown  vs.  5  Green   Don Albainy  rescheduled
 292  131  Fri, Jul 16th  6:00 PM  D7  girls 9-11  2  Navy  Guy Sindelar  vs.  4  Safety Green   Adam Jutte  rescheduled
 293  132  Fri, Jul 16th  7:20 PM  D7  girls 9-11  1  Purple  Jeff Grabowski  vs.  3  Red   John Geffert  rescheduled
 294  2003  Fri, Jul 16th  8:00 PM  D2  boys 9-10  3  Red  Brent Green  vs.  5  Navy   Scott Bayless  _
 295  2000  Wed, Jul 21st  8:00 PM  D5  Boys HS  3  Navy  Michael Chinn  vs.       TBA  _
 296  717  Thu, Jul 22nd  6:00 PM  D2  Girls HS  1  Red  Marty Zelinsky  vs.  2  Purple   Dan Caputo  _
 297  133  Thu, Jul 22nd  6:00 PM  D3  girls 9-11  2  Navy  Guy Sindelar  vs.  4  Safety Green   Adam Jutte  _
 298    Thu, Jul 22nd  6:00 PM  D5  boys 13-15  3  Navy  Tony Battaglia  vs.  2  Gold   Ian Hargreaves  _
 299  1000  Sat, Jul 24th  1:00 PM  D5  Boys HS  1  Royal  Kristin Parino  vs.  3  Navy   Michael Chinn  _
 300  58  Sat, Jul 24th  8:00 PM  D2  girls 10U travel  6  Girls 10U Travel  Justin Longa  vs.       Lakewood  _
 301    Fri, Jul 30th  8:00 PM  D5  boys 13-15  3  Navy  Tony Battaglia  vs.  2  Gold   Ian Hargreaves  to be rescheduled
broadview heights youth basketball
broadview heights youth soccer
broadview heights youth baseball
broadview heights yoth softball
broadview heights tee ball
broadview heights lacrosse